Kabalista Remigiusz Mróz – życiorys i dzieła

2023-03-28 0 Comments

Remigiusz Mróz to autor bestsellerowych powieści kryminalnych, które łączą w sobie elementy thrillera, sensacji i horroru. Jest on jednym z najpopularniejszych pisarzy w Polsce, a jego książki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Urodził się on 4 maja 1980 roku w Bydgoszczy. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnie pracował jako adwokat, a także dziennikarz i redaktor w kilku bydgoskich gazetach. W 2006 roku ukazała się jego pierwsza powieść pt. “Wysoka temperatura”, która odniosła ogromny sukces i została doceniona przez krytyków literackich. Do tej pory Remigiusz Mróz napisał ponad dwadzieścia książek, a jego twórczość spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony czytelników. Jest autorem takich bestsellerowych tytułów jak “Dolina Kluczy”, “Gniew”, “Instynkt” czy “Ostatni Dom Po Lewej”.

Kabalista Remigiusz Mróz mieszka w Bydgoszczy razem ze swoją żoną i dwoma synami.

Życie i dzieło kabalisty Remigiusza Mróza

Remigiusz Mróz jest polskim kabalistą, autorem wielu książek o tematyce religijnej i duchowej. Urodził się w 1948 roku w Krakowie. Jego rodzina była bardzo religijna i od najmłodszych lat uczył się on tekstów biblijnych oraz kabały. W wieku dwudziestu lat przeniósł się do Warszawy, gdzie studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Po ukończeniu studiów pracował jako dziennikarz i pisarz. W tym czasie opublikował swoją pierwszą książkę pt. “Kabała żydowska”. W 1979 roku Mróz został członkiem Towarzystwa Kabalistycznego w Jerozolimie, a następnie przebywał w Izraelu przez kilka lat, studiując tam kabałę. W tym czasie opublikował swoje drugie dzieło pt. “Sefer ha-Zohar”. Po powrocie do Polski Remigiusz Mróz zajmował się głównie dusznictwem oraz prowadził liczne wykladu i warsetki na temat kabaaly . Do jego najbardziej znanych dzieci można zaliczyć “Droga do sfery” oraz “Klucze Jakuba”. Obecnie Remigiusza Mróza można spotkać na licencjonowanych warsetkach prowadzonego prze ze specjalistami z zakresu kabaaly .

Kabalista Remigiusz Mróz – życiorys i twórczość

Remigiusz Mróz urodził się w 1978 roku w Żywcu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Śląskiej. Mróz jest autorem powieści kryminalnych, thrillerów oraz powieści science fiction. Do tej pory opublikował dzieła takie jak: “Wysokie Napięcie”, “Gniew”, “Wypadek”, “Szach mat”. W 2013 roku ukazała się jego pierwsza powieść detektywistyczna pt. “Kabala”. Za swoje dzieła otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: Nagrodę im. Witolda Gombrowicza (2012) za powieść “Wysokie napięcie” oraz Nagrodę Grand Press za całokształt twórczości (2013). W 2014 roku został uhonorowany tytułem Dobry Wojak Roku przez Stowarzyszenie Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

O kabalistzie Remigiuszu Mrózu – życiu i dziełach

Remigiusz Mróz to polski pisarz, który specjalizuje się w literaturze kryminalnej. Jego pierwsza powieść, “Gniew”, została wydana w 2006 roku i od razu stała się bestsellerem. Wkrótce potem Mróz napisał kolejną książkę, “Zemsta”, która także cieszyła się dużym powodzeniem. Obie te powieści stanowią pierwszy tom cyklu o policjancie Arturze Zychlu.

Mróz jest autorem kilkunastu książek, z czego większość to powieści kryminalne. Jego twórczość charakteryzuje się świetnie skonstruowanymi intrygami oraz nietuzinkowymi bohaterami. Mróz jest również mistrzem budowania napięcia i suspense’u, dzięki czemu jego książki są wciągające i trudno je oderwać od lektury.